[دانش را] از معلم خود ياد بگير و در زندگي به آن عمل كن. امام علي (ع)

معهد لتعليم اللغة العربية : کانون آموزش زبان عربي .:::. ثبت شده در سایت ساماندهی وزارت ارشاد

إنّ تعلّم اللغة العربية سهلٌ: آموختن زبان عربي آسان است *** إنّي أحبُّ اللغة العربية: من زبان عربي را دوست دارم *** تعليم اللغة العربية و تعلّمها فرضٌ لنا: آموزش و آموختن زبان عربي بر ما لازم است ***** معهد لتعليم اللغة العربية: کانون آموزش زبان عربي ***** تعلّم اللغة العربية سهلٌ: آموختن زبان عربي آسان است ***إنّي أحبُّ اللغة العربية: من زبان عربي را دوست دارم

المکتبة الشاملة


لطفا برای رویت توضیحات و دانلود به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید:: موضوعات مرتبط: کتابخانه، فناوری و نرم افزار
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2013/6/19
برای دانلود داستان عربی برای کودکان به ادامه ی مطلب در ذیل همین مطلب مراجعه نمایید:: موضوعات مرتبط: زبان و ادبیات عرب، کتابخانه
:: برچسب‌ها: داستان, کتاب, ترجمه
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2013/6/6
فرهنگ لغت فارسی به عربی الواعد تالیف دکتر عبدالوهاب علوب (دکترای ایران شناسی از دانشگاه میشیگان آمریکا)

این فرهنگ لغت  اصطلاحات و واژه های فصیح و عامیانه فارسی و معادل عربی آنها را در بر دارد و با اینکه خالی از اشتباه نیست اما معادلهای خوبی برای دانلود دیکشنری فارسی به عربی  دیکشنری الواعد معجم قاموس فرهنگ لغت بیشتر کلمات فارسی داده است. این معجم تنها محتوی واژه های فارسی نیست بلکه حجم انبوهی از تراکیب و اصطلاحات ادبی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی فارسی را نیز آورده است.

برای دانلود نسخه پی دی اف این کتاب از یکی از لینکهای زیر استفاده کنید ( حجم : 6 مگابایت)

دانلود از سرور آرشیو  ---  دانلود از سرور پیکوفایل

منبع: عربی برای همه:: موضوعات مرتبط: کتابخانه، فرهنگ لغت
:: برچسب‌ها: فرهنگ لغت
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2013/5/11
نرم افزار کلمه دارای چهار فرهنگ لغت عربی به فارسی ، فارسی به عربی ، لسان العرب و صحاح میباشد و اولین فرهنگ لغت عربی موبایل در ایران است که موتور جستجوی بسیار پیشرفته دارد.این نرم افزار میتواند نیاز دانشجویان و اساتید رشته ی عربی در سطوح مختلف، اساتید و طلاب حوزه های علمیه، دانش آموزان دبیرستان و سایر علاقمندان به زبان عربی را رفع نماید.فرهنگ عربی به فارسی شامل 10091 لغت، فرهنگ فارسی به عربی 33953 لغت، فرهنگ صحاح 3764 لغت و فرهنگ لسان العرب 9327 لغت می باشد.

 

  منبع:www.f631system.com:: موضوعات مرتبط: کتابخانه، فرهنگ لغت، فناوری و نرم افزار
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2013/4/14

این برنامه به شما آموزش می دهد چگونه حروف و کلمات عربی را به درستی تلفظ کرده و صدای هر حرف را آن طور که هست اداء کنید. این برنامه تلفظ این کلمات را به صورت لاتین نیز نمایش داده تا یادگیری مبتدیان سهل تر شود.
توجه: این نرم افزار موبایلی است واز سیستم عامل آندروید پشتیبانی می کند
توضیحات: این نرم افزار برای آندروید بوده و حجم آن 2.33 مگابایت میباشد.

دانلود نرم افزار

به نقل از: سایت استاد سپاهی:: موضوعات مرتبط: عربی راهنمایی، عربی دبیرستان، کتابخانه، فناوری و نرم افزار
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2013/4/14

اين برنامه در عين رايگان بودن بسيار عالي و پركاربرد است. با استفاده از اين برنامه كه در محيط فلش اجرا ميشود ميتوانيد حدود 1000 لغت پركاربرد عربي را به صورت تصويري و با تلفظ واژه عربي و ترجمه انگليسي آن ياد بگيريد. لغتهاي موجود در برنامه بر اساس موضوع به 25 دسته طبقه بندي شده اند. مانند: شغلها، ميوه ها، غذا ها، سبزيجات، لباسها، اعضاي بدون و ... اين برنامه ساخت سايت المدينة العربية بوده و استفاده از آن رايگان ميباشد.

دانلود نرم افزار

به نقل از: سایت استاد سپاهی:: موضوعات مرتبط: کتابخانه، فرهنگ لغت
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2013/4/14
قابل توجه دانشجویان رشته ادبیات عرب: با تبریک سال نو و آرزوی سالی پر از خیر و برکت

لازم است هر دانشجو دو فایل مربوط را از ادامه ی مطلب دانلود و ترجمه نماید. قابل ذکر است که فایل ها بر اساس سه رقم آخر شماره دانشجویی تعیین گردیده است./ پیروز باشید و سرافراز:: موضوعات مرتبط: کتابخانه
:: برچسب‌ها: فن ترجمه
ن : خانم وحدانی
ت : 2013/3/16
  لك یَفُتْ مَن لَمْ یَمُتْ ← ماهی را هر موقع از آب بگیری تازه است

 مَقْتَلُ الرَجُل بین فَکّیْهِ ← زبان سرخ سر سبز می‌دهد بر باد 

 الفائتُ لا یُستَدْرَكُ ← آب رفته به جوی نیاید

لطفا برای رویت ادامه ی مثلها به ادامه مطلب مراجعه  نمایید:: موضوعات مرتبط: کتابخانه
:: برچسب‌ها: ضرب المثل
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2013/3/15
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2013/3/15
نرم افزار معجم اللغة العربية المعاصرة که نسخه نرم افزاری کتابی با همین عنوان از مرحوم دکتر احمد مختار عمر است، یکی از کاملترین لغتنامه های عربی معاصر است که با پنج موتور جستجو کار یافتن لغتهای عربی و معنای آنها را همراه با مثال، بسیار آسان کرده است. این نرم افزار علاوه بر اینکه امکان یافتن کلمه بر اساس ریشه آن را به شما می دهد، دارای جستجوی آزاد ( بحث حر) است و این برای آن زمانی است که ما ریشه کلمه مورد نظرمان را نمی دانیم. داشتن این معجم برای همه علاقمندان به عربی از اساتید گرفته تا دانشجویان و زبان آموزان لازم و حیاتی است. :: موضوعات مرتبط: فرهنگ لغت، کتابخانه
:: برچسب‌ها: کتاب, نرم افزار
ن : آقای ادب پرور
ت : 2013/3/14

کتاب آشنایی با اصطلاحات روزنامه ها و رسانه های عربی از تالیفات دکتر عدنان اشکوری است که توسط سایت دانشکده مجازی علوم حدیث منتشراخبار عربی با ترجمه شده است. در هر درس از این کتاب با تعداد زیادی از جملات و اصطلاحات مطبوعات و رسانه های عربی و معادل فارسی آنها آشنا می شوید.

برای دانلود از یکی از لینکهای زیر استفاده کنید ( حجم: 800 کیلوبایت)

دانلود از پیکو فایل

دانلود از پرشین گیگ

دانلود از ترین بایت

 

منبع: عربی برای همه:: موضوعات مرتبط: کتابخانه
:: برچسب‌ها: کتاب
ن : خانم وحدانی
ت : 2013/3/14

این دو مجله از سوی بنياد انديشه اسلامی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان عربی منتشر می شوند و نسخه پی دی اف آنها هم از دانلود مجله عربی آموزش مکالمه عربی طریق اینترنت قابل دانلود می باشد. مجله الهدی مخصوص کودکان و نوجوانان است و به همین دلیل برای زبان آموزان مراحل اولیه و متوسط بسیار عالی است. مجله دوم مخصوص بانوان است و هر دوی آنها مخصوصا الهدی مطالب و موضوعات جذاب و متنوعی دارند.

برای دانلود شماره های مختلف این دو مجله از لینکهای زیر وارد سایت آنها شوید:

سایت مجله الهدی

سایت مجله الطاهرة

 

منبع: عربی برای همه:: موضوعات مرتبط: کتابخانه
:: برچسب‌ها: مجله
ن : خانم وحدانی
ت : 2013/3/14
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2013/2/10
الإنشاء 1 برای دانلود اینجا کلیک کنید

الإنشاء 2 برای دانلود اینجا کلیک کنید

الإنشاء 3 برای دانلود اینجا کلیک کنید
:: موضوعات مرتبط: زبان و ادبیات عرب، کتابخانه
:: برچسب‌ها: کتب عربی, پیام نور
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2012/10/3


مقدمه :

یکی از مطالبی که همیشه در جلسات  گروههای آموزشی  درس عربی به آن پرداخته شده: راههای ایجادانگیزه در دانش آموزان به درس عربی بوده و هست  که دراین راستا عوامل بسیاری از جمله : افزایش ساعت آموزشی، تغییر کتب درسی ، بهبود امکانات کمک آموزشی ، استفاده از دبیران متخصص و آشنا به فنون معلمی ،توجه خانواده و همراه بودن آنها  ذکر می شده است .اما با توجه به  شرایط  وامکانات موجود که نیازمند بررسی و تغییرات اساسی است به نقش یک معلم عربی و تاثیر گزاری او در بهبود وضعیت آموزشی دانش آموزان می پردازیم:: موضوعات مرتبط: عربی راهنمایی، عربی دبیرستان، نکات کمک آموزشی، شیوه ی مطالعه درس عربی، کتابخانه
:: برچسب‌ها: آموزش و پرورش, شیوه های آموزشی
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2012/7/27
برنامه الموسوعة الشعرية 3 بی شک یکی از بهترین برنامه هایی است که در آن اشعار عربی و آثار  شعرای تاریخ ادبیات عرب جمع آوری شده است.

سعی سازندگان این مجموعه بر این بوده است که همه اشعار سروده شده به زبان ضاد  از  عصر جاهلیت  تا سال 1952 میلادی را جمع آوری کنند و واقعا در این کار موفق شده اند. تعداد شاعرانی که اشعارشان در این برنامه جمع آوری شده است بالغ بر 2300 شاعر است.:: موضوعات مرتبط: زبان و ادبیات عرب، شعر و ادب، نقد ادبی، کتابخانه
:: برچسب‌ها: شعر, کتاب, تاریخ ادبیات
ن : آقای ادب پرور
ت : 2012/6/26
یک فایل پاورپوینت آموزش نحو به زبان عربی که مبحث مهم اقسام کلام و علائم آنها و همچنین انواع اعراب و بناء و علائم آن را بیان می کند.:: موضوعات مرتبط: عربی دبیرستان، نکات کمک آموزشی، شیوه ی مطالعه درس عربی، زبان و ادبیات عرب، صرف و نحو، کتابخانه
:: برچسب‌ها: قواعد, نکات کمک آموزشی
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2012/6/26
آموزش زبان عربی-مجموعه آموزشی چند زبانه رزتا استون Rosetta Stone 3.4.5

این بار می خواهیم یکی از بهترین و معروفترین و محبوبترین مجموعه آموزشی زبانهای مختلف را به شما معرفی کنیم. این مجموعه نیازی به تعریف ندارد. این مجموعه تا حدی برگزیده است که سربازان آمریکایی برای جنگ در عراق از زبان عربی آن برای آموزش استفاده کردند. این مجموعه توسط شرکتهای بزرگ و مدارس و دانشگاه های سطح بالا برای آموزش انتخاب می شود. این مجموعه آموزشی 26 زبان را در 150 کشور پوشش می دهد.
این مجموعه شامل نرم افزار اصلی به همراه زبان عربی در 3 سطح می باشد.

برای رویت و دانلود به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید:: موضوعات مرتبط: فیلم و مکالمه، زبان و ادبیات عرب، کتابخانه
:: برچسب‌ها: مکالمه, گویش, نرم افزار
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2012/5/20
 آموزش تلفظ حروف عربی ReadWrite Arabic

نرم افزار ReadWrite Arabic یک برنامه تخصصی در زمینه آموزش تلفظ اعداد، حروف و صداهای زبان عربی است. با این برنامه می توانید تلفظ حروف عربی را در حالتهای مختلف و باحرکتهای مختلف شنیده و یاد بگیرید.

برای رویت و دانلود به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید:: موضوعات مرتبط: فیلم و مکالمه، زبان و ادبیات عرب، کتابخانه
:: برچسب‌ها: مکالمه, گویش, نرم افزار
ن : آقاي سلیمانی
ت : 2012/5/20

یک نرم افزار خوب  برای یادگیری کلمات و جملات اولیه و

ساده زیان عربی همراه با تلفظ صوتی!

اين برنامه شامل قسمت هاي آموزشي : رنگ ها، اعضاي بدن ، ساعت ها ، عبارات، غذاها، كشورها، بازي و سرگرمي مي باشد.
اين نرم افزار همانند يك استاد زبان، پس از هر درس از شما امتحان مي گيرد و بلافاصله پس از اتمام امتحان، نمره شما را به عدد نمايش ميدهد. و هنگامي كه امتياز شما به 1800 برسد، يعني شما یک قدم به جلو رفته اید.
 شايد بتوان قسمت تمرين لغات اين نرم افزار را بهترين بخش آن دانست، زيرا ابتدا لغات و عبارات مورد نظر توسط افراد واقعي ، خوانده مي شود و سپس نوبت شما مي رسد تا با استفاده از ميكروفون عبارات و لغات را خوانده و بابت لهجه خود امتياز بگيريد!

برای رویت و دانلود به ادامه ی مطلب مراجعه فرمایید:: موضوعات مرتبط: فیلم و مکالمه، زبان و ادبیات عرب، کتابخانه
:: برچسب‌ها: مکالمه, گویش, نرم افزار
ن : خانم وحدانی
ت : 2012/5/19